O nas

sensei andrzej matusiak 5 dan

Andrzej Matusiak 5 DAN Aikido Kobayashi

Andrzej Matusiak
Dobry rocznik 1973.
Zodiakalny Baran i taki w życiu.
Sport uprawiam od „zawsze”, Aikido od 18 r życia.
Moim nauczycielem jest Jacek Wysocki 8 Dan ze Szczecina.
Inne sportowe pasje: boks, rower, narciarstwo alpejskie, bieganie.
Mówię trochę po włosku i trochę po angielsku.

Co myślę..? Myślę że trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, no i myślę ze mam fantastyczną pracę 🙂

Co mi się podoba w aikido?
Przede wszystkim wszechstronność, płynność ruchu, nieprawdopodobna koordynacja i koncentracja.
To, że możesz ćwiczyć w każdym wieku, nie musisz rywalizować, to że tak naprawdę Ty decydujesz w jakim tempie i jak często ćwiczysz.
To, że jest „otwartą” sztuką walki, każdy może dołożyć coś od siebie.
To, że możesz zacząć ćwiczyć w każdym wieku i jak dziecko i jako osoba dorosła.
Spotykasz całą masę niezwykłych ludzi, z każdej dziedziny życia.

Aikido możesz potraktować jako twardą sztukę walki, ale też sposób na rozładowanie stresu, walkę z chorobami cywilizacyjnymi, czy też możesz je uczynić sposobem na życie.

INSTRUKTORZY

Filip Król

Filip Król

1 KYU Aikido Kobayashi.

Karolina Wojtaszak

Karolina Wojtaszak

1 KYU Aikido Kobayashi. Nasza najmłodsza stażem instruktorka, Konsekwentna i zawsze uśmiechnięta. Świetnie dogaduje się z dzieciakami i wciąż sama trenuje!

Mikołaj Ogłoziński

Mikołaj Ogłoziński

1 DAN Aikido Kobayashi

Agnieszka Kuleta-Koberska

Agnieszka Kuleta-Koberska

1 DAN Aikido Kobayashi. Jest instruktorem od samego początku sekcji w Poznaniu. Zdyscyplinowana, pewna siebie i przemiła dla otaczającego ja świata.

Paulina Pyżalska

Paulina Pyżalska

2 DAN Aikido Kobayashi. Jest wesoła i wrażliwa. Niezwykle zaangażowana. W prowadzeniu zajęć wykorzystuje również swoją wiedzę z psychologii i rozwoju dzieci.

Adrian Chmura

Adrian Chmura

2 DAN Aikido Kobayashi. Świetny technicznie. Ma bardzo fajne podejście do najmłodszych adeptów. Jest cierpliwy, grzeczny i serdeczny.

Maciej Rybczyński

Maciej Rybczyński

2 DAN Aikido Kobayashi. Znany z wojskowego drygu i obowiązkowego rozciągania na każdym treningu. Jest sumienny i pracowity. Wiedza z fizjoterapii (zawód) świetnie wspiera go na zajęciach.

Hubert Chmura

Hubert Chmura

3 DAN Aikido Kobayashi. Jest radosny i tak organizuje treningi. Bardzo sprawny i dynamiczny. Świetny techniczne w aikido i merytorycznie w prowadzeniu zajęć. Dobry organizator.

Piotr Trambacz

Piotr Trambacz

3 DAN Aikido Kobayashi. Człowiek o ogromnym sercu i wielkim poczuciu humoru. Bardzo sprawny i pracowity. Nieskończona kopalnia pomysłów na rozwojowe i zabawne zajęcia dla dzieci.

Wszystko zaczęło się w roku 2000 kiedy, podjąłem decyzję, że założę własną Akademię Aikido. Wystartowałem tuż po wakacjach w dwóch lokalizacjach, na os. Kosmonautów i os. Zwycięstwa – gdzie zajęcia trwają do dzisiaj. Z os. Kosmonautów przeniosłem lokalizacje na os. Różany Potok. Do dzisiaj pamiętam jak rozklejałem plakaty i roznosiłem ulotki, nie było Facebook, Instagram'a ani YouTube 😀

Dość szybko rozrastały się grupy dzieci i dorosłych, organizowałem staże i obozy letnie, które do dnia dzisiejszego cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Chęć rozwoju i radość jaką dawało mi prowadzenie zajęć sprawiła, że zacząłem myśleć o innych miastach i tak ruszyło Gniezno, Łódź gdzie obecnie mamy 3 lokalizacje, Września i okolice Poznania. Nie zrobiłem jednak tego sam, pomagali i pomagają mi moi uczniowie, którzy w międzyczasie zdobyli stopnie mistrzowskie i kwalifikacje instruktorskie . Z każdym z nich spędziłem mnóstwo czasu, pomagali mi w prowadzeniu zajęć,organizacji obozów i staży. To daje mi pewność i zaufanie , że chociaż każdy z nas jest inny, ma inny temperament, budowę ciała czy światopogląd to łączy nas pasja do AIKIDO, Aikido Kobayashi Ryu.

Andrzej Matusiak
5 Dan Aikido Kobayashi