O nas

Matusiak Akademia Aikido

prowadzimy treningi od 2001 roku

17 lokalizacji

podział na grupy wiekowe

doświadczona kadra instruktorów

organizujemy seminaria, półkolonie i obozy

Historia Akademii

Akademia została założona w 2001 roku w Poznaniu przez Shihan (z jap. nauczyciel, mistrz z nim. 6 DAN) Andrzeja Matusiaka. Jego nauczycielem jest Shihan Jacek Wysocki 8 dan Aikido Kobayashi. Na początku powstały dwie lokalizacje: na Osiedlu Kosmonautów oraz Osiedlu Zwycięstwa, na którym zajęcia trwają do dzisiaj. Z osiedla Kosmonautów lokalizacja przeniosła się na Umultowo.

Z biegiem czasu rozrastały się kolejne grupy dzieci i dorosłych, Akademia organizowała cykliczne seminaria z Mistrzami Aikido oraz Letnią Akademię Aikido, które do dzisiaj cieszą się olbrzymią popularnością. Chęć rozwoju i radość jaką dawało prowadzenie zajęć, a także rosnące zainteresowanie treningami w Akademii zdecydowały o otwarciu kolejnych lokalizacji: w Gnieźnie, Wrześni i Łodzi. Po paru latach nauki pierwsi adepci Akademii sami stali się instruktorami i zaczęli dzielić się pasją także w Dąbrówce, Skórzewie, Murowanej Goślinie, Koziegłowach i Swarzędzu.
Każdy z naszych instruktorów spędził z Sensei Andrzejem wiele lat na macie, ucząc się jak prowadzić treningi. Choć każdy ma inny temperament, osobowość czy budowę ciała, to łączy nas jedno – pasja do AIKIDO!

Unia Aikido Kobayashi

Jesteśmy współzałożycielami Unii Aikido Kobayashi, która propaguje aikido w stylu Hirokazu Kobayashi w przekazie Giampietro Savegnago. Stowarzyszenie stawia sobie za cel integrację środowiska aikido wg przekazu G.Savegnango porzez organizację seminariów treningowych, obozów letnich i zimowych, popularyzację wiedzy o aikido, gromadzenie, archiwizowanie i upowszechnianie materiałów związanych z aikido a także dbanie o stały wzrost poziomu aikido. Raz w roku w marcu organizujemy Legacy of Giampietro Savegnago – Seminarium Aikido. Chcemy w ten sposób uczcić i upamiętnić rocznicę śmierci Maestro Savegnago.
502-078-973