Instruktorzy

Rocznik 1973. Ze sportem jest związany od zawsze. Treningi aikido rozpoczął w 1991 roku u Shihana Jacka Wysockiego w Szczecinie. Po wielu latach nauki postanowił założyć swoją Akademię, którą rozwija od 2001 roku. Poza aikido od zawsze trenuje również boks. Latem lubi biegać i jeździć na rowerze, a zimą poszusować na nartach. W wolnych chwilach pomiędzy treningami lubi poczytać dobrą książkę, doskonalić język angielski i włoski i wypić czarną kawę. Sensei Andrzej prowadzi treningi w Poznaniu na Winogradach, w Łodzi [Radogoszcz i Teofilów].

“Sport to dla mnie całe życie – jestem w ciągłym ruchu. Uwielbiam pracować z ludźmi, dzielić się z nimi wiedzą, dyskutować o otaczającym nas świecie oraz pokazywać piękno aikido. Ta sztuka walki jest wszechstronne, wymaga nieprawdopodobnej koordynacji i koncentracji, a trenować można w każdym wieku. Na macie spotkałem wielu wspaniałych ludzi z każdej dziedziny życia. Aikido można potraktować jako twardą sztukę walki, ale też sposób na rozładowanie stresu, walkę z chorobami cywilizacyjnymi, czy też poprzez konsekwencję i zaangażowanie możesz je uczynić sposobem na życie – mi się udało i jestem bardzo szczęśliwy, że wraz z uczniami prowadzimy jedną z największych Akademii Aikido Kobayashi w Polsce.”

Shihan Andrzej Matusiak

6 DAN Aikido Kobayashi, założyciel Akademii

Rocznik 1992. Pierwsze kroki na macie stawiał w 2003 roku, a po 7 latach systematycznej pracy zaczął prowadzić treningi. Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Wyższej Szkoły Logistyki. W Akademii pełni funkcję menedżera, koordynatora obozów i głównego logistyka. Na co dzień prowadzi rodzinną firmę transportową. Poza sztukami walki interesuje się motoryzacją, podróżami i piłką nożną. Sensei Hubert prowadzi treningi w Dąbrówce i Kościanie.

“Aikido z trenowania przerodziło się w wspaniałą przygodę na całe życie – z czego bardzo się cieszę, bo dzielenie się swoją pasją, daje mi dużą frajdę.” 

Sensei Hubert Chmura

3 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 1992. Trenuje od 2002 roku, a od 2010 roku prowadzi treningi. Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz WSPiA kierunek wychowanie fizyczne. W Akademii pełni rolę social media menadżera i fotografa. Poza aikido trenował również bjj, w którym posiada purpurowy pas. Aktualnie trenuje również boks, ale lubi wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne – jak siłownia, squash czy basen. Sensei Piotr prowadzi treningi w Poznaniu na Umultowie , w Suchym Lesie,  w Murowanej Goślinie i w Środzie Wielkopolskiej.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że moja pasja stała się moją pracą. Rozwój i progres moich adeptów daje mi ogromną satysfakcję i motywację do dalszego działania.”

Sensei Piotr Trambacz

3 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 1990. Treningi rozpoczął w 2002 roku, a po 7 latach nauki zaczął prowadzić treningi. Na co dzień pracuję jako masażysta i rehabilitant. W wolnym czasie lubi podróżować, obejrzeć dobry film, poruszać się na siłowni lub spotkać w gronie przyjaciół. Sensei Maciej prowadzi treningi we Wrześni i Gnieźnie.

“Przyszedłem na aikido, bo widziałem filmy z Steven Seagal i byłem zafascynowany magicznymi ruchami i jak przeciwnicy latali w powietrzu. Chciałem nauczyć się tego i mi się udało. Teraz z przyjemnością dzielę się moją pasją z innymi.” 

Sensei Maciej Rybczyński

2 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 2002. Trenuje aikido od 2009 roku. Student Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Nowe media i kultura cyfrowa. Od 2018 roku asystuje Sensei Andrzejowi w prowadzeniu treningów, a od 2021 zaczął samodzielnie prowadzić treningi. W domowym zaciszu i w drodze na trening lubi posłuchać Krzysztofa Krawczyka. Sensei Mikołaj prowadzi treningi w Łodzi we wszystkich lokalizaccjach.

“Dzięki aikido poznałem wielu świetnych ludzi i zawarłem znajomości na lata. Spełniam się w dzieleniu swoją pasją i nie wyobrażam sobie nie trenować”.

Sensei Mikołaj Ogłoziński

1 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 1987. Ćwiczy od początku powstania dojo w Poznaniu – 2001 rok. Prowadzenie treningów rozpoczęła w 2007 roku. Pracuje jako ratownik i dyspozytor medyczny. Dodatkowo jest magistrem dietetyki i kontynuuje ścieżkę edukacyjną na studia doktoranckich. W wolnej chwili lubi pograć w gry planszowe w gronie przyjaciół, tańczyć oraz szkolić się z zakresu dietetyki i medycyny ratunkowej. Sensei Agnieszka prowadzi treningi w Skórzewie. 

“Aikido jest niesamowicie ogólnorozwojowe, co pomaga zarówno w innych sportach jak i w życiu codziennym. Uwielbiam przekazywać swoją wiedzę i odczuwam ogromną satysfakcję, gdy moi uczniowie wychodzą zadowoleni z dojo.” 

Sensei Agnieszka Kuleta-Koberska

1 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 1987. Ćwiczył od samego początku – był na pierwszym treningu Senseia Andrzeja w Poznaniu. Treningi prowadzi od 2006 roku w różnych lokalizacjach. Pracuje jako grafik i spełnia się w tym. Interesuje się motoryzacją od czytania do majsterkowania, elektroniką i gadżetami. Sensei Marcin prowadzi treningi w Swarzędzu.

“Sam niestety nie mogę ćwiczyć, ale z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem dzielę się swoją pasją z innymi.”

Sensei Marcin Kaszyński

1 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 2002. Przyszedł do dojo Pomorskie Centrum Sztuk Walki w Bydgoszczy mając 6 lat i tam rozpoczął swoją przygodę z aikido. Przyjechał studiować na Politechnice Poznańskiej i zaczął prowadzić treningi w naszej Akademii. W wolnych chwilach trenuje kalistenikę, a ze znajomymi lubi pograć w siatkówkę i piłkę ręczną. Sensei Maciej pomaga prowadzić treningi w Poznaniu na Winogradach.

“Prowadzenie treningów pomaga mi rozwijać moją pasję do aikido – mogę poznać inny punkt widzenia. Czuję satysfakcję w przekazywaniu zdobytej wiedzy i umiejętności następnym adeptom.” 

Sensei Maciej Tokarski

2 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 1997. Trenuje od 6 roku życia, a prowadzi treningi od 2015 roku. Absolwent Politechniki Poznańskiej kierunek Transport i na co dzień pracuje w zawodzie. Zamiast nart woli snowboard, a zamiast oglądać filmy, woli je montować. Sensei Adrian prowadzi treningi w Poznaniu na Grunwaldzie. 

“Aikido uczy samodyscypliny i pokory. Dzięki prowadzeniu zajęć sam rozwijam siebie oraz mój warsztat aikido. Dzielenie się wiedzą daje mi ogromną satysfakcję.”

Sensei Adrian Chmura

2 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 2000. Treningi aikido rozpoczęła w 2008 roku. Na co dzień studiuje na kierunku analityka medyczna. W wolnych chwilach lubi dobre kino, zarówno stare, polskie, jak i światowe klasyki. Sensei Gosia asystuje w prowadzeniu treningów i cierpliwie uczy się tej pracy.

“Nie wyobrażam sobie tygodnia bez treningu, dnia bez muzyki i wakacji bez wypadu w góry.” 

Sensei Małgorzata Gołębiowska

1 DAN Aikido Kobayashi

Rocznik 2002. Trenuje od 2013 roku. Po 7 latach zaczął pomagać w prowadzeniu zajęć, a od 2022 prowadzi treningi samodzielnie. Student Politechniki Poznańskiej. Interesuje się programowaniem, pixel artem oraz muzyką elektroniczną. Senpai Filip prowadzi treningi w Poznaniu na Strzeszynie i w Koziegłowach.

“Prowadzenie treningów to obustronna nauka. Nauczanie młodych adeptów rozwija naszą wiedzę. Aikido jest dla każdego – każdy może być na wysokim poziomie, jeśli włoży w to czas, chęci i wysiłek.”

Senpai Filip Król

1 KYU Aikido Kobayashi

Rocznik 2005. Trenuje od 2018 roku. Po 2 latach zaczęła pomagać w prowadzeniu zajęć, a od 2023 prowadzi treningi samodzielnie. Studentka Politechniki Poznańskiej. Senpai Zosia prowadzi treningi w Dąbrówce i Kościanie.

Senpai Zofia Poślednik

1 KYU Aikido Kobayashi

Asystenci

Karolina Wojtaszak

1 DAN Aikido Kobayashi​

Zuzanna Orlicka

2 KYU Aikido Kobayashi

Jakub Cegłowski

2 KYU Aikido Kobayashi

502-078-973